تفاوت بوکس و کیک بوکس چیست؟

تفاوت بوکس و کیک بوکس چیست؟

تفاوت بوکس و کیک بوکس چیست؟

در ورزش بوکس نیروی بدنی و استفاده از تکنیک دارای اهمیت بسیاری است و برای طبیعت خاص این ورزش، افرادی که دارای عادتهای روانی جنگ جویی و مبارزه طلبی میباشند به آن روی می آورند. در این ورزش شجاعت و قدرت زیاد مورد نیاز است و تکنیهای آن شامل عملکردهای تند و عکس العملهای فعال میباشد .

ورزش بوکس در راند های ۳ دقیقه ای و با کنترل دقیق داور وسط در داخل رینگ انجام میشود . هدف دو طرف مبارزه ، گرفتن امتیاز به وسیله وارد کردن ضربات و به زانو درآوردن رقیب میباشد . امتیاز به ضربات کوبنده ای تعلق میگیرد که با مشت بسته به وسیله هر کدام از دستها به دو طرف سر، صورت و یا تنه در بالای کمر برخورد نماید.

تفاوت بوکس و کیک بوکس چیست؟

ورزش بوکس 

کیک بوکسینگ( Kickboxing) نوعی ورزش رزمی تمام ایستاده و بر مبنای لگد زدن و مشت زدن است. کیک بوکسینگ از کاراته و موای تای مشتق گرفته شده و بعنوان نوعی دفاع شخصی، ورزش تناسب اندام یا نوعی ورزش رزمی شناخته میشود .

مسابقه ها در یک زمین مربع شکل محصور شده با طناب به اسم رینگ برپا میشود . هر رقابت تحت نظارت یک داور و یک پزشک کنترل می شده و بعد از پایان هر راند سه قاضی مبارزه را بررسی کرده و بعد از جمع بندی نهایی به مبارزان امتیاز می‌دهند . ضربه زدن به حریفی که بر روی زمین افتاده خطاست. گرفتن رقیب در مسابقه خطا است و درصورتی که در زمان مسابقه این کار بیش تر از سه بار انجام شود، مبارزه بازنده اعلام خواهد شد.

تفاوت بوکس و کیک بوکس چیست؟

تفاوت بوکس و کیک بوکس چیست؟

ورزش کیک بوکس

بوکس:

فقط می تواند از مشت های خود استفاده کند.

حق استفاده از ضربات پا را ندارد.

بوکسر ها دارای ضربات پای ضعیفی هستند در مقایسه با کیک بوکسر بوکس یک رشته ی قدیمی و بسیار پرطرفدار رزمی است و دارای قدمتی طولانی مدت به مدت ششصد و هفتاد سال پیش از ولادت مسیح بر می گردد.

در رینگ برپا میشود .

بوکس یکی از نخستین ورزش هایی است که به ایران آمده است.

در کیک بوکسینگ هم میتوان از مشت هم از ضربات پا استفاده کرد

تفاوت بوکس و کیک بوکس چیست؟

کیک بوکسینگ:

در کیک بوکسینگ هم میتوان از مشت هم از ضربات پا استفاده کرد.

در کیک بوکسینگ کتک زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است.

کیک بوکسینگ ترکیبی از رشته های موی تای، کاراته، بوکس است.

کیک بوکسینگ تنها چهل و پنج سال عمر دارد.

شبیه بوکس در رینگ برپا میشود .

همانند بیش تر ورزش های رزمی دارای کمربند( دان) میباشد .

این رشته با ورزش های موی تای و سانشوو تفاوت دارد.

منبع:بیتوته

توسط
تومان